
OTVORENA IZLOŽBA „PORTRETI SLUGE BOŽJEG FRA ANTE TOMIČIĆA“
IZLOŽBA „PORTRETI SLUGE BOŽJEG FRA ANTE TOMIČIĆA“
Uoči blagdana sv.Ante, u senjskoj je knjižnici otvorena prigodna izložbe „PORTRETI SLUGE BOŽJEG FRA ANTE TOMIČIĆA“. Izložbu je priredio gdin. Ivica Jurjević, a izloženi su radovi osječkih studenata.
Ivica Jurjević ljubitelj je umjetnosti. Posebni voli poeziju i slikarstvo.
Cijelu svoj život posvetio je sakralnoj umjetnosti.
Poeziju piše sam, a u slikama uživa kod drugih umjetnika.
Odlučio je posvetiti cijelu izložbu slugi Božjem Anti Tomičiću.
-Prilika je ovo da svaku vjernik, kad dođe do portreta dublje promišlja svetost fra Ante.
Svaki portret je svoj i ima blagoslov.
Ova izložba ima za svrhu širenje pobožnosti prema Slugi Božjem Anti.
Slikarstvo nisu riječi, slike su gotova djela, koja govore stotine riječi.
Treba sebi samo dati vremena, zastati i gledati.
To je svojevrsna molitva, određenoj osobi.
Naši sveci, blaženici i Sluge Božje, daju nam snagu da izdržimo tegobe života, i da se ne umorimo.
Sluga Božji fra Ante Tomičić, nikada se nije umorio, bio je u molitvi i radu.
Radio je različite poslove, i ništa mu nije bilo teško.
Budimo i mi kao naš Ante, zauzeti za dobro, svatko na svom polju, istaknuo je gdin.Jurjević.
Izložbu je otvorio dugogodišnji djelatnik u kulturi te voditelj senjskog katedralnog zbora sv. Cecilija gdin.Ivan Prpić Špika. Gdin. Prpić je upoznao okupljene sa životom i radom fra Ante Tomičića te se prisjetio svojih susreta s njime u Rijeci. -Blagost, smirenost, pobožnost, jednostavnost, skromnost, susretljivost-to su bile odlike ovog velikog čovjeka koji je za svakoga imao toplu riječ i pomagao mnogima, istaknuo je među ostalim Ivan Prpić.
Izložba je otvorena do 25. lipnja i može se pogledati u radno vrijeme knjižnice.
Hvala gdinu. Ivici Jurjeviću na ovom divnom postavu te našem Ivanu Prpiću na inspirativnom govoru.