

Četvrta „Srijeda za 5“-„Dođi na bal“!
Na četvrtoj i zadnjoj likovnoj radionici ovogodišnjeg ciklusa „Srijede za 5“ bilo je živo i veselo, tražila se stolica više.
Kako se približava senjski ljetni karneval, tema se nametnula sama po sebi. Ideja je bila nacrtati masku, jednu od 3 velike zvijeri- vuka, risa ili medvjeda. Želja je bila promisliti koje to velike zvijeri žive u našoj neposrednoj okolici, u Nacionalnom parku Sjeverni Velebit do kojeg mali Senjani trebaju nekih 45 minuta vožnje. Nakon priče o zavičajnoj prirodnoj baštini, svi su se bacili na posao. Najmanja djeca bojala su napravljene predloške maski, a ostali su crtali, bojali pastelama, rezali i isprobavali svoje maske koje su na kraju radionice svi ponosno nosili kući.
I opet su mališani pokazali svoju kreativnost, a još je važnije da su se družili i upoznavali, jer su došla i djeca iz Zagreba i Rijeke.
Ovom radionicom završila je sezona 2025. „Srijede za 5“. Bilo je veselo, zabavno, poučno i kreativno. Uz igru i pomoću mašte i vrijednih ručica nastajali su likovni radovi, društvene igre, maske. Hvala našoj voditeljici Zrinki Ostović na uvijek lijepoj suradnji te hvala djeci na dolasku i lijepom druženju. Vidimo se dogodine!